Skulptur tillskriven Jan Pieter van Baurscheit

527388

JAN PIETER VAN BAURSCHEIT D.Ä. (Nederländerna 1629-1728) tillskriven: Hösten - allegorisk framställning i form av Bacchus som barn, gritstone, postament i sandsten, total höjd 126 cm

Lagningar, delar saknas, nagg och enstaka avslag

Diverse, Selected

Rum 22

Budhistorik (11 bud)
3885894
15 500
3885893
15 000
3885892
13 500
3883783
13 000
3883698
5 400

Slutpris SEK:
15 500
1 514 EUR, 1 772 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.