Barbro Bäckström skulptur

527349

BARBRO BÄCKSTRÖM (1939-1990): "Sluten form", skulptur i grönpatinerad brons, editerad upplaga om 6 ex, signerad "Barbro Bäckström, 1988, 1/6", ställning i smide, höjd ca 28, längd 87 cm, totalhöjd ca 116 cm

Repor och märken

Konst, Skulpturer, Nutida, Skulptur

Rum 12

Barbro Bäckström skulptur

Budhistorik (12 bud)
3885572
10 500
3884084
8 200
3883135
5 200
3878577
5 000
3878576
3 200

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.