Bordspendyl Louis XVI-stil

526757

BORDSPENDYL, 1900-talets början, Louis XVI-stil, marmor med dekor av förgylld metall, emaljerad urtavla medarabiska siffror, höjd ca 45 cm, pendel finns

Smärre slitage, urtavlan med skador, nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 8

Bordspendyl Louis XVI-stil

Budhistorik (12 bud)
3884050
850
3873461
3873461
750
3871858
700
3871858
650

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.