Kandelabrar empirestil

526520

KANDELABRAR, 1 par, empirestil, 1900-talets slut, för 5 ljus vardera, brännförgylld och patinerad brons, segergudinnan Viktoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar, kolonnpostament av marmor, höjd ca 81,5 cm

Stearinrester

Metall, Belysning

Baltzarsgatan 6, Malmö

Kandelabrar empirestil

Budhistorik (19 bud)
3882688
7 600
3882691
7 600
3882688
7 400
3882687
7 200
3882681
7 000

Slutpris SEK:
7 600
743 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.