Elin Danielson-Gambogi oljemålning

521784

ELIN DANIELSON-GAMBOGI (Finland 1861-1919), "Solveig Borg, 3 år", signerad Elin Danielson-Gambogi 1911, olja på duk, ca 69x51 cm

Oramad, tryckmärken, ställvis färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Monter 13

Budhistorik (22 bud)
3835163
35 000
3832103
33 000
3831943
29 000
3831941
25 000
3831935
20 000

Slutpris SEK:
35 000
3 297 EUR, 3 962 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.