Speldosa

520781

SPELDOSA, Six Airs, Genève, 1800-talets andra hälft, rosenträ, nläggningar i lådan, gaslucka, höjd 14, 51x22 cm, vev finns

Spelverket löst, skador, nyckel till fodral saknas, slitage, skevt lock

Diverse, Nautica/Technica

Rum 7, Hylla 8

Speldosa

Budhistorik (29 bud)
3827241
3826757
3 800
3825915
3 600
3826756
3 400
3825915
3 200

Slutpris SEK:
364 EUR, 420 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.