Svenskt Tenn takarmatur

520751

JOSEF FRANK, taklampa, Svenskt Tenn, modell 2559/2560, mässing, skärm i vit textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm

Bruksslitage

Belysning, Taklampor, Design

Rum 12

Svenskt Tenn takarmatur

Budhistorik (27 bud)
3823064
3823069
3 800
3823064
3 600
3823065
3 400
3823064
3 200

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.