Kandelabrar

520718

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets mitt, delvis förgylld och patinerad brons, puttis uppbärandes ljuspipor samt facklor, för 4 ljus, dekor av bl a tupphuvuden, postament i marmor, höjd ca 64 cm

Slitage, delvis kompletterade

Diverse, Belysning

Rum 7, Hylla 4

Kandelabrar

Budhistorik (12 bud)
3822336
14 000
3822335
13 500
3822029
13 000
3819530
12 000
3815439
10 000

Slutpris SEK:
14 000
1 319 EUR, 1 585 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.