Vinglas Slottet Reijmyre

520413

REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas, 12 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, etikettmärkta, höjd ca 16 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

Skador: Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek

Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek

Glas, Servisglas

Monter 18

Vinglas Slottet Reijmyre

Budhistorik (23 bud)
3820934
3 600
3820927
3 400
3820920
3 200
3820448
3816871
2 800

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.