C Bonnefond ljusstakar 2 st

520209

C BONNEFOND, kandelabrar, 2 st, omkring 1900, Frankrike, Paris, förgylld koppar samt vitmetall, för 3 ljus vardera, i form av kvinnofigurer, höjd 34 cm

En ljusarm av, en invändig ljushållare i mässing saknas, bruksslitage

Diverse, Belysning, Metall

Monter 10

C Bonnefond ljusstakar 2 st

Budhistorik (29 bud)
3819731
7 800
3809353
7 600
3809353
7 400
3818477
7 200
3809353
7 000

Slutpris SEK:
7 800
762 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.