Märta Måås-Fjetterström

519988

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM "Grön äng", matta, formgiven 1929, rölakan, signerad AB MMF, 300 x 199 cm

Smärre slitage, enstaka frans saknas

Mattor/Textilier, Moderna mattor

Märta Måås-Fjetterström

Budhistorik (19 bud)
3818626
52 000
3810997
50 000
3818620
48 000
3810997
46 000
3818619
44 000

Slutpris SEK:
52 000
4 727 EUR, 5 460 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.