Skåp 1700-tal

519897

SKÅP, senbarock, 1700-tal, troligen Tyskland/Danmark, tvådelat, valnöt och alm, med inredning bakom skrivklaff, delvis förgyllda kantlister, välvt, svagt utskjutande krön, underdel med välvd front och tre lådor, blindträ i ek och furu, höjd ca 242, bredd ca 132, djup ca 63 cm

Bruksslitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skåp 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
3818638
7 000
3818637
6 200
3818635
6 000
3818084
4 400
3818082
4 200

Slutpris SEK:
7 000
636 EUR, 683 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.