519570

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): Den imaginära födelsens uruppförande, signerad och daterad Max Walters -80, collage på papper, 50x64 cm
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2008, katalognr 674

Budhistorik (11 bud)
3818556
8 400
3818554
7 200
3818347
3 600
3817843
3 400
3817739

Slutpris SEK:
8 400
764 EUR, 882 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.