Gallerskål silver 1800-talets början

515074

GALLERSKÅL, med två handtag, silver, Johan Carlsson, Norrköping 1819, höjd ca 29 cm, vikt ca 553 g

Lagningar, gallertråd av på vissa ställen.

Silver, Övriga silverföremål

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (8 bud)
3771361
2 600
3771219
2 400
3770496
1 700
3769577
1 600
3763463

Slutpris SEK:
2 600
273 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.