Vaser 3 st Rörstrand jugend

514970

ALF WALLANDER, vaser, 1 par, jugend, flintgods, märkta Dessin Alf Wallander Rörstrand, höjd ca 27 cm tillsammans med en annan vas, Rörstrand, jugend, flintgods, orangeglaserad, med hänklar, höjd ca 28 cm

Krackeleringar, sprickor, nagg, 2 snarlika med olika färg på glasyren

Keramik/Porslin, Design

Monter 5

Vaser 3 st Rörstrand jugend

Budhistorik (20 bud)
3773948
3773976
3773948
1 800
3773943
1 700
3773916
1 600

Slutpris SEK:
231 EUR, 286 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.