Martti Tarvainen oljemålning

514783

MARTTI TARAVINEN (1897-1985) "Pojkars lekar"
signerad, olja på pannå, ca 74x107 cm

Utställning: Uleåborg konstmuseum 14.5-8.9 1995.

Södra kajen 14, Helsingfors

Martti Tarvainen oljemålning

Budhistorik (6 bud)
Bud EUR
3778452
600
3778387
500
3778373
3770628
200
3770035
100

Slutpris EUR:
600
5 714 SEK, 743 USD
Utropspris EUR: