Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

514267

TALLRIKAR, 7 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av trädgårdsklippa med krysantemum samt pion i emaljfärger och guld, diameter ca 23 cm

Slitage, nagg, tre med spricka

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (11 bud)
3765199
4 200
3764433
3765197
3764433
3 800
3765196
3 600

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.