Bordslampa

514249

BORDSLAMPA, sekelskifte 1900, Frankrike, förgylld brons, stående kvinnofigur, höjd inklusive skärm ca 67 cm, medföljer svart skärm

Omarbetad/ tidigare ljusstake/kandelaber, slitage/smärre slagmärken, tidigare sannolikt bevingad

Belysning, Bordslampor, Diverse, Metall

Kundcenter

Bordslampa

Budhistorik (8 bud)
3764006
7 400
3763015
6 800
3763013
6 600
3763012
6 400
3763011
5 200

Slutpris SEK:
7 400
777 EUR, 962 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.