Edwin Longsden Long, Spanish Lady with a Fan

Föregående | Översikt | Nästa

514089

EDWIN LONGSDEN LONG (England 1829-1891): Spanish Lady with a Fan, signerad E Long, olja på duk, 63x50 cm.

LITTERATUR
Mark Bills, Edwin Longsden Long RA, London 1998, omnämnd på sidan 101 under "spanska influenser 1857-1873", katalognr 129

Retuscher, fläckar, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

514089 - Edwin Longsden Long, Spanish Lady with a Fan
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (15 bud)
3765115
27 000
3765110
26 000
3765110
23 000
3765106
22 000
3751815
21 000

Avslutas 2018-01-19
20:36   (21:36 )
AKTUELLT BUD SEK:
27 000
2 724 EUR, 3 235 USD
Utropspris SEK:
25 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.