Nikolai Avenirovich Shabunin, Art school interior

514057

NIKOLAI AVENIROVICH SHABUNIN (Ryssland, 1866-1907): Interiör från konstskola, signerad och daterad 1906, olja på duk fäst på pannå, 80,5x116 cm

Olja på duk fäst på pannå, hål, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (45 bud)
3762148
68 000
3762160
66 000
3762148
64 000
3762153
62 000
3762148
60 000

Slutpris SEK:
68 000
6 181 EUR, 7 140 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.