Kandelabrar 1800-tal

514044

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets slut, för 4 ljus vardera, oskarianska, blandstil, ben och fot i sten, förgylld metall, behängda med prismor, höjd ca 55 cm

Slitage, en pärlbård lös, mindre hål efter saknade dekordelar, några prismor kan saknas, enstaka prismor med nagg

Diverse, Hem, Belysning

Rum 7

Kandelabrar 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
3762739
2 800
3762373
2 600
3762738
2 600
3762373
2 400
3761920

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.