Scroll Kina

513955

SCROLL, akvarell på papper, Kina, 1900-talets andra hälft, motiv av tiger, kalligrafi samt två sigill, ca 47x57 cm

Veck, fläckar, gulnad överkant

Orientaliskt, Konst

Monter 21

Scroll Kina

Budhistorik (4 bud)

3759973
450
3745635
3759972
3745635

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.