Domarbord 1600-tal barock

513311

DOMARBORD, 1600-talets första hälft, barock, rektangulär skiva fanerad med valnöt, intarsiadekor av gripar och ornamentik, infälld stenskiva i skiffer, underrede 1700-tal i svarvad furu, höjd 71,5, 101,5 x 64,5 cm

Senare stenskiva, renoverad, skador

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Domarbord 1600-tal barock

Budhistorik (12 bud)
3748724
21 000
3749418
20 000
3748724
19 500
3744182
19 000
3744182
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 052 EUR, 2 400 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.