Ljusstakar directoire Sienna

513269

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, directoire, Sienna, matterad och polerad brännförgylld brons, Breche d`alep marmor, lösa ljusmanchetter, höjd ca 28 cm

Proveniens: Högsta gård, Köping

Marmor med mindre nagg, förgyllning med slitage

Metall, Belysning

Monter 18

Ljusstakar directoire Sienna

Budhistorik (23 bud)
3754122
19 500
3754015
19 000
3754112
18 500
3754015
18 000
3754109
17 500

Slutpris SEK:
19 500
1 968 EUR, 2 336 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.