Skål och vas Berndt Friberg

513174

BERNDT FRIBERG, skål, vas, Gustavsberg 1970-tal, stengods, gyllenbrun harpälsglasyr, signerade Friberg Gustavsbergs studio, höjd 5,5-8 cm, diameter 12 cm

Keramik/Porslin, Design

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skål och vas Berndt Friberg

Budhistorik (3 bud)

3750799
3743917
3740721
600

Slutpris SEK:
182 EUR, 210 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.