KG Nilsson, Civilisation

512583

K.G. NILSSON (född 1942): "Civilisation", signerad och daterad KG Nilsson, 1997, olja på duk, diameter 180 cm

PROVENIENS: Galleri Magnus Åklundh
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, höst 2009, katalognr 425

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri

Kundcenter

KG Nilsson, Civilisation

Budhistorik (34 bud)
3755583
31 000
3755580
30 000
3755575
29 000
3755574
28 000
3755573
27 000

Slutpris SEK:
31 000
3 128 EUR, 3 714 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.