Slaglåsgevär

507359

SLAGLÅSGEVÄR, 3 st., 1800-tal, 1 jaktgevär med oktagonalt kammarstycke samt 2 förändringsmodeller, ursprungligen svensk modell 1815, varav 1 med bajonett, längder ca 113-147 cm (+ bajonett ca 64 cm)

Omarbetade, skador, kompletteringar

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär

Budhistorik (20 bud)
3682769
3687973
2 800
3682769
2 600
3687972
2 400
3682769

Slutpris SEK:
303 EUR, 359 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.