Eduard Wiiralt torrnål

507229

EDUARD WIIRALT (1898-1954): Virve, signerad och daterad E Wiiralt Viljandi 1943 i plåten, samt med i tusch Vivre-pointe sèche 1943 E Wiiralt, torrnål, ca 34,5x32 cm

Eduard Wiiralt torrnål

Budhistorik (25 bud)
3694069
18 500
3693475
18 000
3693475
17 500
3691294
17 000
3689016
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 867 EUR, 2 216 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.