Allmogeskåp 1700-tal

507072

SKÅP, allmoge, 1700-tal, betsad ek med beslag i järn, dörrpar med bakomliggande 4 hyllplan, på kulfötter, höjd ca 197, 137 x 50 cm, nyckel medföljer

Senare renoverat och kompletterat,senare betsning, bemålning och beslag, ställvis trämaskskador

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Allmogeskåp 1700-tal

Budhistorik (29 bud)
3686573
13 000
3686521
12 500
3686572
12 000
3686521
11 500
3686519
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 312 EUR, 1 557 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.