Golvur 1700-tal

505758

GOLVUR, 1700-tal, urverk med månfas, datum, slagfunktion, märkt Jos cooper whitchurch, fodral i mahogny, höjd ca 217 cm, pendel, nycklar och lod finns

fodralet med sprickor, slitage, lagningar

Klockor/Ur

Rum 12

Golvur 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

3688490
3684012
3675434
3669688

Slutpris SEK:
121 EUR, 144 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.