Saltkar Empire

501642

SALTKAR, 6 st, glas, 1800-tal, båtformade, romboida fotplattor, skärslipad dekor samt det äldsta med dekor av romber, längd ca 9-10 cm, höjd ca 7-8 cm

mynningen med nagg, fotplattorna med nagg

Glas, Övrigt glas, Diverse

Monter 23

Saltkar Empire

Budhistorik (21 bud)
3627601
3619892
3619891
1 400
3619890
1 300
3619889

Slutpris SEK:
204 EUR, 237 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer