Xylografen Kalle Andersson oljemålning

501484

XYLOGRAFEN KALLE ANDERSSON (1853-1942): Skärgårdsmotiv från Grisslehamn, signerad och daterad Kalle Andersson Grisslehamn 1932, olja på, 47x63 cm

Fack 37

Budhistorik (49 bud)
3636729
7 000
3637093
6 800
3636729
6 600
3637091
6 400
3636729
6 200

Slutpris SEK:
7 000
715 EUR, 830 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer