Ljuskrona

501218

LJUSKRONA, oscariansk, för 18 ljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100, diameter ca 95 cm

smärre slitage, smärre nagg

Belysning, Ljuskronor

Geijersgatan 14, Göteborg

Ljuskrona

Budhistorik (45 bud)
3640423
18 500
3634112
18 000
3639921
18 000
3634112
17 500
3638848
17 000

Slutpris SEK:
18 500
1 889 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 550 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer