Starkvinsglas 1800-tal

501103

STARKVINSGLAS, 3+4 st., 1800-talets början, sengustavianska, slipad dekor av ståndarbård samt bladkrans, fasettslipad fot, höjd ca 11-12 cm

En glas med fotnagg

Glas, Övrigt glas

Starkvinsglas 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
3633275
3631232
750
3633274
700
3631232
650
3633272
600

Slutpris SEK:
82 EUR, 95 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer