Diverse herrgårdskuriosa 1800-tat

500928

KNAPPAR, 2 askar, modell Ä, förgyllda och försilvrade, bl.a. adliga ätten af Petersens (nr 2071) och kronor, samt 1 par axelklaffar, ASK med spelmarker, orientalisk, 1800-tal

PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län

Vapen/Medaljer

Monter 21

Budhistorik (18 bud)
3633042
3625611
3625611
1 900
3632968
1 800
3625611
1 700

Slutpris SEK:
225 EUR, 261 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer