Carl Malmsten matgrupp

500240

CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 8+2 dlr, ek, 1900-talets mitt, brännmärkt Bodafors, bestående av matbord, 7 stolar samt 2 iläggsskivor, bordets höjd ca 75, diameter 114, längd med skivor 224 cm

Skiva med slitage, lagning på ryggbricka, lätt ranglighet

Möbler, Matsalsmöbler, Design

Rum 6

Carl Malmsten matgrupp

Budhistorik (32 bud)
3636218
10 500
3622938
10 000
3636216
9 800
3622938
9 600
3636213
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 072 EUR, 1 244 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer