Oljemålning ateljéinteriör

500200

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): Ateljéinteriör, olja på duk, 40x30 cm. På baksidan, etikett med text: "Otto Lemming Kunsthandel & Forgylderetabl. Østerbrogade 27 Kjøbenhavn Ø".

Kopia efter Jens Juels "Kunstneren og hans hustru Rosine, f. Dørschel", från 1791 (Statens Museum for Kunst, Köpenhamn)

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 3

Oljemålning ateljéinteriör

Budhistorik (20 bud)
3632065
5 400
3631984
5 200
3631984
4 800
3632064
4 600
3631984
2 800

Slutpris SEK:
5 400
551 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer