Slaglåspistol 1800-tal

493476

SLAGLÅSPISTOL, 1800-talets slut, Belgien, lås med gravyr av bladslinga, total längd ca 15 cm

Delvis korrosion, kolv med mindre hål(2) efter kolvring

Vapen/Medaljer, Skjutvapen

Monter 27

Slaglåspistol 1800-tal

Budhistorik (18 bud)
3562587
3563993
3562587
3563586
950
3562587
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer