Design Aldo Londi för Bitossi

492333

ALDO LONDI, 8 dlr, Rimini blu-serien, Bitossi, Italien 1960-tal, glaserat stengods, bestående av: 3+1+1 vaser, skål, askfat, skulptur, höjd ca 8,5-30 cm

enstaka nagg

Keramik/Porslin, Design

Design Aldo Londi för Bitossi

Budhistorik (30 bud)
3536647
2 600
3551026
2 600
3536647
2 400
3546794
3536647

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer