Slaglåsgevär 17/1800-tal

492325

SLAGLÅSGEVÄR, 17/1800-tal, studsare, skuren dekor på kolv, oktagonalt kammarstycke, kaliber 13,5 mm, längd ca 127 cm

Patina, smärre slitage, konverterad från flintlås

Vapen/Medaljer

Slaglåsgevär 17/1800-tal

Budhistorik (8 bud)
3538246
2 800
3553062
2 600
3538246
2 400
3553061
3538246

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer