Märta Måås-Fjetterström Ljusa mattan MMF

492054

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Ljusa mattan", matta, formgiven 1928, rölakan, signerad MMF, ca 300 x 260 cm

fransar saknas, skador och fläckar

Ändringar/tillägg
ska var "Ljusa mattan"

Mattor/Textilier, Moderna mattor, Design

Budhistorik (13 bud)
3550288
22 000
3548369
21 000
3550286
21 000
3548369
18 000
3550285
17 500

Slutpris SEK:
22 000
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer