Skåp Louis XVI-stil

491966

SKÅP med stenskiva, Louis XVI-stil, omkring sekelskiftet 1900, halvmåneformat, fanerat i mahogny, gallerkant och dekorbeslag i mässing, intarsia i rutmönster, höjd 86, 66x32 cm

Bruksslitage, smärre franérskador på ben, nyckel och hyllplan saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 20

Skåp Louis XVI-stil

Budhistorik (22 bud)
3550465
2 800
3550462
2 600
3550461
2 400
3550452
3550454

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer