A Lange & Söhne för tyskt bombflyg herrarmbandsur

491893

A. LANGE & SÖHNE, Beobachtungs uhr (B-uhr), armbandsur, stål, 1930-tal, plexiglas, manuellt uppdrag, tillverkad för tyskt bombflyg, serienr. FC23883, verknr. 212672, cal 127-560A-1, läderarmband och sölja original, diameter 55 mm

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Slitage.

Klockor/Ur, Specialauktion

Budhistorik (10 bud)
3563287
39 000
3560438
38 000
3560438
36 000
3558888
35 000
3558888
33 000

Slutpris SEK:
39 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer