Per Hasselberg, Vallmo Klassiskt svenskt måleri

488957

PER HASSELBERG (1849-1894): Vallmo, signerad och daterad P Hasselberg 87, mörkpatinerad brons, höjd 25,5 cm. Gjutarmärkt Otto Meyer fud

Konst, Skulpturer, Specialauktion

Monter 14

Budhistorik (11 bud)
3593395
14 000
3594152
13 500
3593395
13 000
3593201
12 500
3579640
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.