Specialauktion Allmoge ölgås

485782

ÖLGÅS, 1700-tal, Jämtland, skuren i björk, spår bemålning i järnoxidrött, höjd ca 6,5, längd 18 cm

Torrsprickor, huvudet uttorkat och nött, bruks- och åldersrelaterat slitage.

Diverse, Allmoge, Specialauktion

Monter 9

Specialauktion Allmoge ölgås

Budhistorik (25 bud)
3546491
3554476
3546491
3546361
1 900
3546361
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer