Jaeger-LeCoultre Reverso herrarmbandsur

483727

JAEGER-LECOULTRE, Reverso Duo Face, armbandsur, ca 2000, manuellt uppdrag, safirglas, dag/natt indikation, refnr. 270.8.54, serienr. 1832844, svart läderarmband (ej original), original viklås i stål, diameter 26 mm, originaletui, ytterbox, corrector samt instruktionsbok medföljer

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Verket går vid inskrivingstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage. Innerbox med skador.

Klockor/Ur, Specialauktion

Budhistorik (6 bud)
3562757
32 000
3548201
31 000
3561271
30 000
3548201
29 000
3545287
28 000

Slutpris SEK:
32 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer