Omega Speedmaster herrarmbandsur

483250

OMEGA, Speedmaster, armbandsur, ca 1969, manuellt uppdrag, plexiglas, kronograf, boettnr 145.022- 69 ST, verknr 31611308. cal 861, originallänk, viklås, låsnr. 1116, diameter 42 mm

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage. Tavla och visare med skador. Sannolikt senare länk. Inristade nr på. bakboett.

Klockor/Ur, Specialauktion

Budhistorik (6 bud)
3560088
27 000
3548579
21 000
3544975
20 000
3544941
2 800
3544748
2 600

Slutpris SEK:
27 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer