Heuer Carrera herrarmbandsur 1960-tal

482952

HEUER, Carrera, "First Execution", armbandsur, stål, 1960-tal, plexiglas, manuellt uppdrag, kronograf, refnr. 2447, serienr. 56664, calibernr. R72 (MN), läderarmband med spänne i stål (ej original), diameter 35 mm

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Går ej, SAV garanterar ej funktionen. Skadad urtavla. Boett med repor och slagmärken. Repigt glas.

Klockor/Ur, Herrklockor, Specialauktion

Budhistorik (23 bud)
3562622
62 000
3562616
60 000
3562614
58 000
3562608
56 000
3562613
54 000

Slutpris SEK:
62 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer