Gustavsberg

485164

SVEN WEISFELDT, miniatyrer 6 st, Gustavsberg, bestående av 3 st skålar och 3 st vaser, signerade Swen, Gustavsbergs studiohand, daterade -79, -86, -87, stengods, sklålarnas diameter 9,5-11, vasernas höjd 7-13 cm

Keramik/Porslin

Gustavsberg

Budhistorik (5 bud)
3474380
1 400
3470385
1 300
3474377
3470385
3459662

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer