Skålar fat Kina

485134

SKÅLAR, ASSIETTER, SKEDAR, 8 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger, diameter ca 9-15 cm, skedarnas längd ca 14 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Skålar fat Kina

Budhistorik (12 bud)
3475490
850
3476063
3475490
750
3476058
700
3475490
650

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer